גלקסי טכנולוגיות

Untitled design - 2021-04-21T084546.373

והרי התחזית – האסתטית

יותר מתמיד, מטופלים מחפשים טיפולים בטוחים, יעילים וארוכי טווח כדי להיפטר משיער לא רצוי. הטכנולוגיות האחרונות להסרת שיער מאפשרות להשתלב בפלח ההולך וגדל של השוק האסתטי. גודל שוק הסרת שיער בלייזר העולמי הוערך בשנת 2020 ב-443.84 מיליון דולר והוא צפוי לגדול עוד יותר. התחזיות מראות צמיחה נוספת של כ -20.6%, מדי שנה.

מגמות יופי באות והולכות, אך שיער לא רצוי הוא רלוונטי תמיד בקרב לקוחות עם סטנדרטים אסתטיים גבוהים. נכון לעכשיו, שיער פנים, כמו צמיחת שיער בשפתיים, בצוואר, בסנטר ובאזור הפאות, הם האזורים החדשים המניעים את התעניינות הצרכנים בטיפולי הסרת שיער. בנוסף, ההתקדמות הטכנולוגית בלייזרים אסתטיים מגבירה את צמיחת השוק על ידי הפיכת טיפולי הסרת שיער לבטוחים יותר עבור מגוון רחב יותר של סוגי עור. גורמים משולבים אלה גורמים לכך שמעולם לא היה זמן טוב יותר לטכנולוגיות הסרת שיער.

הטכנולוגיות הטובות ביותר להסרת שיער בשנת 2021
טיפולי לייזר מוקדמים להסרת שיער היו בדרך כלל מאוד איטיים וכואבים, והם עבדו רק על אנשים עם שיער כהה ועור בהיר. למרבה המזל, המדע עבר דרך ארוכה מאז. כיום, בדרך כלל משתמשים בארבעה סוגים של לייזרים להסרת שיער, כל אחד מהם משתמש במדיום אחר בכדי לספק אנרגיה. אנרגיה זו חודרת עמוק למלנין בשורש השיער, משבשת את הזקיק ולכן, מבטלת את צמיחת השיער.
לייזר Ruby ולייזר Alexandrite היו שני סוגים של לייזרים ששימשו בשלב מוקדם לטיפול בשיער לא רצוי. לייזר Ruby הפך פחות פופולרי מכיוון שפותחו טכנולוגיות יעילות יותר בגלל האלומה הצרה שלו, שדורשת הפעלות ארוכות וארוכות יותר כדי להשיג תוצאות.
לייזר Alexandrite הוא בין הלייזרים המהירים ביותר שקיימים, אך יעילותו מוגבלת לאנשים עם עור בהיר עד זית. לייזר דיודה IPL (Intanse Pulse Light) הם הטכנולוגיות העדכניות ביותר להסרת שיער ומציעות תוצאות בטוחות ויעילות למטופלים בהירים וכהי עור.
הסרת שיער בלייזר דיודה ו- IPL

מאז 2005, טכנולוגיית לייזר דיודה גברה על המתחרים מבחינת היעילות בבטיחות. זה גם הוכח כמוצלח יותר עם קשת רחבה יותר של גווני עור. עליונותו נראית במספרים: בשנת 2020 תחום לייזר הדיודה החזיק בנתח המרבי של למעלה מ- 39% משוק הסרת השיער בלייזר. מלבד היתרונות האמורים, לייזר דיודה מציע דיוק גבוה יותר במהלך הטיפול. משמעות הדבר היא שהם יכולים לכוון באופן סלקטיבי לחלק גוף מסוים ולהסיר ביעילות את השיער מבלי לפגוע בעור שמסביב לאזור. דיוק מרשים ותוצאות מהירות הופכים את טיפולי לייזר הדיודה למהירים ונוחים יותר עבור המטופל והמטפל, מה שהופך אותם לפופולאריים יותר. IPL משתמש בפוטותרמוליזה סלקטיבית להסרת שיער. השיקול העיקרי עם IPL הוא שהטכנולוגיה מצריכה מיומנות רבה יותר מצד ההמטפל כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר.
משך הפולס הוא שיקול חשוב בטיפולי הסרת שיער בלייזר למטופלים עם גווני עור כהים יותר. משך פולס ארוך יותר, או רוחב פולס, משפר את הבטיחות מכיוון שהאנרגיה מועברת לאורך תקופה ארוכה יותר בעוצמה נמוכה יותר מאשר לייזרים בעלי משך פולס קצר יותר. אורכי גל קצרים יותר ומשכי פולס ארוכים עלולים לפגוע בשכבת האפידרמיס ולהביא להיפרפיגמנטציה פוסט-דלקתית או לתופעות לוואי אחרות שניתן למנוע. הופעתם של לייזרים באורך גל ארוך יותר מסייעת ליותר מטופלים להשיג הסרת שיער בטוחה ויעילה, כולל אלו עם גווני עור כהים יותר.

ומה הכי חשוב? התוצאות:
מחקר השוואתי שנערך בשנת 2015 על לייזרים להסרת שיער כהה אצל מטופלות בעלות גווני עור כהים, הגיע למסקנה כי טיפולי לייזר דיודה מציעים תוצאות אופטימליות – 92 אחוזים הפחתת שיער לאחר שמונה פגישות. וטיפולי IPL -יעילות של 70 אחוזים. המחקר הדגיש גם את החשיבות של קירור לפני ואחרי הטיפול כדי למנוע את הסיכון לתופעות לוואי.
הציוד הנכון להסרת שיער חיוני לכל עסק באסתטיקה.

רוצים ללמוד עוד? צרו איתנו קשר.