גלקסי טכנולוגיות

Untitled design - 2021-02-11T042510.011

SculpSure Vs. CoolSculpting : איזו שיטת סילוק שומן שאינה כירורגית עדיפה?

תאריך פרסום: 31/1/2021

אם אתם שוקל פינוי שומן ופיסול הגוף מאותם אזורים עקשניים שפעילות גופנית לבד פשוט לא עוזרת. ישנם מספר הליכי הסרת שומן לא פולשניים: CoolSculpting ו- SculpSure הם הטיפולים המובילים ללא התערבות כירורגת המפחיתים שומן עיקש ללא ניתוח או זמן השבתה.

 

CoolSculpting היא טכנולוגיה שאושרה לשימוש בשנת 2010 מעביר את המטופל תהליך הנקרא קריוליפוליזה, תאי השומן נהרסים על ידי הקפאתם למעשה למוות, אשר בדרך כלל מניב  22% בהפחתת השומן. המוליך משתמש בוואקום כדי לצייר את האזורים שיש לטפל בכוס המוליך. משמעות הדבר היא כי על המטופל הפוטנציאלי להחזיק לפחות סנטימטר של שומן "צובט" בכדי שהוואקום ישמש לטיפול.

השומן הממוקד מוקפא דרך כוס המוליך תוך שימוש בקירור מבוקר במהלך הפעלה בת שעה. במהלך פגישות אלה, אם המטופל מעוניין להתייחס לאזורים גדולים או נפרדים, יהיה צורך להזמין פגישות מרובות ובתכיפות גבוהה או על פי שיקול דעתו של המטפל, מכיוון שניתן לטפל רק באזור אחד בכל פעם. במהלך הטיפולים שלהם, ישנם מטופלים המדווחים כי הם חווים אי נוחות כמו משיכה כאשר רקמת השומן נמשכת אל המוליך. אנשים מרגישים גם את הקור הראשוני והעז, שמתפוגג לאחר מספר דקות.

למרות שאין זמן השבתה להחלמה, ישנן כמה תופעות לוואי מ- CoolSculpting, כמו בכל הליך. חולים עשויים לראות נפיחות, חבורות, אדמומיות או הלבנת עור חולפת באזור הטיפול, וגם ידוע ש- CoolSculpting גורם לגירוד, עקצוץ והתכווצויות. כל אלה זמניים, בדרך כלל נמשכים לא יותר משבועיים. בתוך שלושה שבועות מהטיפול בהם, חולים עשויים להתחיל לראות שינויים, אם כי תוצאות דרמטיות יותר ניכרות בסביבות חודשיים עד שלושה חודשים. בהתאם לציפיות המטופל, CoolSculpting יכול לדרוש 2 עד 4 טיפולים כדי למקסם את ההשפעות. כמו כן, תלוי בגודל האזור המטופל ובמוליך בו משתמשים.

SculpSure היא טכנולוגיה אשר אושרה לשימוש בשנת 2015 על ידי מנהל הבריאות קנדה ומנהל המזון והתרופות האמריקני לטיפול בשומן עיקש. SculpSure פועלת לפירוק תאי שומן תת עוריים באמצעות לייזרים, הפולטים פולסים כדי לחמם באופן שווה את רקמת השומן באזורים הממוקדים. לאחר ההרס, מערכת החיסון של הגוף מסירה באופן טבעי את תאי השומן מהגוף לאורך זמן, מה שמוביל לירידה של 20% עד 25% בשומן.

הטיפול עצמו אורך כ- 25 דקות, וניתן לטפל בו עד 4 אזורים בפגישה אחת, אם כי ניתן להזמין מספר פגישות במקביל. שלא כמו ב- CoolSculpting, מערכת SculpSure משתמשת במסגרת מאובטחת כדי למקם את המוליכים שטוחים מעל אזור הטיפול, ומבטיח פחות גירוי במהלך ההליך ולאחריו. במהלך הטיפול ניתנות מעת לעת תחושות קירור לניהול אי נוחות אפשרית העלולה להרגיש מתהליך החימום.

מיד לאחר ההליך, המטופל מסוגל לחזור לעבודה או לכל פעילות חברתית, אם כי הוא עלול לחוות רגישות זמנית, אדמומיות או נפיחות באתר הטיפול. תופעות לוואי אלו הן קצרות ונמשכות בדרך כלל בין 5 ל -10 ימים. המטופלים שמחים להבחין בירידה מסוימת בשומן תוך 6 שבועות מהטיפול הראשון, אך הם רואים את התוצאות הבולטות ביותר לאחר 3 חודשים. ישנם מטופלים שמגלים שהם משיגים את יעדיהם האסתטיים באופן מושלם בפגישה אחת, אך אחרים דורשים 2-3 טיפולים בכדי להשיג את התוצאות האידיאליות שלהם.